Preskočiť na obsah
14.7.2024
Slovenský
Európsky sociálny fond; Európsky fond regionálneho rozvoja
Operačný program Ľudské zdroje
Vzdelávanie
Iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých ľudí
Zamestnanosť
Sociálne začlenenie
Integrácia marginalizovaných rómskych komunít
Technická vybavenosť v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít

Eurofondy: Navrhnite, ako ich zlepšiť

Máte nápad, ako zlepšiť implementáciu eurofondov na Slovensku? Neváhajte a prihláste ho do EŠIF Idea Hacku. Sekcia Centrálny koordinačný orgán na Úrade podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (CKO ÚPVII) otvára dvere námetom od všetkých bez rozdielu a najlepšie z nich odmení. Témami sú zvyšovanie transparentnosti a zjednodušovanie.

„Otvárame pre občanov, zástupcov samospráv či štátnej správy a každému, kto má záujem, možnosť priamo navrhovať opatrenia a zmeny v implementácii eurofondov,“ uviedol podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši. „Zvolili sme na to kreatívnu a rýchlu formu hackatonu, čo je niečo ako organizovaný brainstorming. Nezaťažené myslenie ľudí zvonka môže ukázať nám, ktorí sa problematikou eurofondov denne zaoberáme, neobvyklý uhol pohľadu a nové riešenia,“ dodal.

Hackatony sa postupne udomácňujú nielen v súkromnom, ale aj vo verejnom sektore, pretože umožňujú v krátkom čase priniesť konkrétne riešenia. Projekt hackatonov na úrade podpredsedu vlády odštartoval v minulom roku súčasný premiér Peter Pellegrini. Na podujatí EŠIF Idea Hack, ktoré sa bude konať 16. mája, sa odprezentujú autori 10 najlepších námetov. Komisia spomedzi nich vyberie troch víťazov, ktorí získajú atraktívne vecné ceny a ich návrhy budú môcť byť zohľadnené pri tvorbe strategických materiálov.

EŠIF Idea Hack realizuje CKO v spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou, ktorá svoju spoluprácu na aktivite financuje z operačného programu Výskum a inovácie v rámci projektu inovujme.sk.

Všetky informácie o hackatone nájdete na TU.

 

Prihlasovanie je otvorené do 30. apríla 2018.

Námety možno prihlásiť prostredníctvom interaktívneho formulára na adrese:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdK-fWNB_pAYFGWFN9p6ISQGYdhcNRhcsscnP9-wFtiuwSORQ/viewform

 

Prípadné otázky adresujte na: metodika.cko@vicepremier.gov.sk

Kalendár udalostí
    HORE