Preskočiť na obsah
23.4.2024
Slovenský
Európsky sociálny fond; Európsky fond regionálneho rozvoja
Operačný program Ľudské zdroje
Vzdelávanie
Iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých ľudí
Zamestnanosť
Sociálne začlenenie
Integrácia marginalizovaných rómskych komunít
Technická vybavenosť v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít
Zamestnanosť

Vôňa kože, ľudskosť a poctivé remeslo.

Remeslo, ktoré nestráca svoju krásu.

Určite poznáte ten pocit keď si kúpite novú knižku, diár, alebo zápisník. Tá vôňa nového papiera. Predstavte si k tomu, že tá knižka alebo diár nemá obal umelý ale z pravej kože a je do nej vtlačený váš osobný monogram. No nie je to krásna predstava? Nie. Je to realita, ktorú sme našli v knihárstve Hanzlík v Trnave.V tejto chránenej dielni nájdete skvelých ľudí a úžasné výrobky už 20 rokov.

Nádherná jemná ručná práca dovedená do posledného detailu. Svadobné denníky, zrenovované staré pamätné knihy, či obyčajný zápisník tu má dušu. Každý kúsok, ktorý v tejto dielničke nájdete je originál. 

A kto všetko takéto kúsky vyrába?

Ľudia so zdravotným postihnutím vďaka nášmu Operačnému programu Ľudské zdroje, čomu sa veľmi tešíme. Pán Hanzlík  drží svoje knihárstvo už 20 rokov. Zamestnával od 3 do 20 ľudí a môže sa prezentovať nie len svojimi dlhoročnými skúsenosťami ale aj svojím veľkým srdcom. Sme veľmi radi, že sme sa s takýmto pánom mohli stretnúť. O svojej dielni a práci s ľuďmi so zdravotným postihnutím a vedeniu chránenej dielni nám porozprával aj v našom krátkom videu. My sme veľmi radi, že sa môžeme pýšiť aj takýmito projektami. 

 

Viac si pozrite v našej reportáži:

 

 

Video nájdete aj na youtube:

Pán Hanzlík veľmi rád odpovie aj na vaše otázky ohľadom úskalí a výhod zamestnávania zdravotne postihnutých ľudí a o jeho skúsenostiach a spolupráci s úradmi. Ak uvažujete nad založením chránenej dielne a príspevku na ne určite Vám toto video na pár otázok odpovie. Ak budete mať ďalšie pýtajte sa nás alebo pána Hanzlíka. Alebo si jednoducho budete mať chuť niečo kúpiť , nájdete ho na tejto webstránke.

http://www.kniharstvohanzlik.sk/sk/

 V rámci dobrej praxe s národnými projektami máme veľa krásnych príbehov, ktoré pracujú s poberateľmi z celého Slovenska. Či už sú to priami poberatelia, alebo organizácie a firmy, ktoré prostredníctvom týchto projektov pomáhajú ďalej rozvíjať našu spoločnosť. 

Sledujte ďalšie príbehy na stránke https://www.ludskezdroje.gov.sk/dobra-prax#str-1

 

 

Kalendár udalostí
    HORE